زایمان طبیعی بدون درد با حضور همسردکتر ندا مقتدری
نکاتی در مورد  نازایی
این پنج اختلال را در بارداری جدی بگیرید
لاپاراسکوپی در زنان
جوانسازی و درمان شل شدگی واژن بدون جراحی
درمان بی اختیاری ادرار با لیزر
سزارین یا زایمان طبیعی ؟

آی یو دی

آیا آییودی ممکن است در بدن حرکت کرده و به قسمتهای بالایی شکم، معده و قلب کشیده شود ؟
خیر. آییودی وسیله متحرکی نیست که بتواند حرکت کند و معمولا در جای خود باقی میماند. از طرف دیگر مسیری در رحم برای حرکت آییودی به سمت بالا وجود ندارد. تنها امکان جابهجایی آییودی به طرف پایین و داخل واژن است که خطری برای سلامت فرد ندارد.
آیا آییودی باعث عفونت رحم و در نتیجه چسبندگی و خشکی رحم میشود ؟
خیر. آییودی باعث ایجاد عفونت دستگاه تناسلی زنان نمیشود و بنابراین مشکلات چسبندگی، خشکیرحم و بیماریهای زنانگی با آن به وجود نمیآید. با توجه به اینکه تا مدتی پس از کارگذاری آییودی ترشحات طبیعی دهانه رحم کمی زیاد میشود، با رعایت نکات بهداشتی باید از عفونی شدن آن جلوگیری کرد.
آیا آییودی باعث به وجود آمدن دردهایی مانند درد کمر، درد هنگام خونریزی ماهیانه، درد زیر شکم، ساق پا، ران، استخوان و دیسک کمر میشود ؟
خیر. آییودی اندازه کوچکی دارد و فشاری به هیچ ناحیهای از بدن مانند استخوان، ساق پا، ران و کمر وارد نمیآورد. ممکن است در ۲ تا ۳ ماه پس از گذاشتن آییودی درد کمی در ناحیه کمر، زیر شکم و هنگام قاعدگی ایجاد شود که در صورت نیاز با مسکنهای معمولی برطرف خواهد شد.
آیا آییودی باعث لکه بینی و نامنظم شدن قاعدگی شده و با زیاد کردن مقدار خونریزی، کمخونی به وجود میآورد ؟
آییودی در بعضی از افراد ممکن است باعث افزایش میزان خونریزی عادت ماهیانه و لکهبینی شود که این مشکل معمولا طی ۲ تا ۳ ماه بعد از گذاشتن آییودی رفع میشود. برای برطرف کردن لکهبینی آییودی نیازی به خوردن قرصهای خوراکی پیشگیری از بارداری نیست. کمخونی با آییودی در افرادی دیده میشود که خونریزی شدید با آییودی برای آنها بهوجود آید. مشکل کمخونی در معاینههای دورهای آییودی بررسی میشود و اگر وجود داشته باشد با قرص آهن به راحتی قابل درمان است.
آییودی باعث مشکلات رحمی مانند افتادگی رحم و کوچک شدن اندازه رحم میشود ؟
خیر. آییودی با توجه به اندازه و نحوه اثر و جنس آن نمیتواند باعث افتادگی رحم و یا تغییرات اندازه رحم شود. عوامل اصلی افتادگی رحم تعداد زیاد بارداریها، زایمانهای سخت و…. است.
آییودی باعث به وجود آمدن سرطان رحم میشود ؟
خیر. عفونتهای درمان نشده و مسایل ژنتیکی از عوامل بروز سرطان رحم بوده و آییودی احتمال به وجود آمدن سرطانهای رحم و دهانه رحم را کاهش میدهد.


آدرس مطب : اصفهان ، توحید میانی ، جنب پارکینگ طبقاتی
تلفن : 36288896 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :