دکتر ندا مقتدریزایمان طبیعی بدون درد با حضور همسر
این پنج اختلال را در بارداری جدی بگیرید
درمان بی اختیاری ادرار با لیزر
لاپاراسکوپی در زنان
نکاتی در مورد  نازایی
جوانسازی و درمان شل شدگی واژن بدون جراحی
سزارین یا زایمان طبیعی ؟

جلوگیری از بارداری به روش اورژانسی

گاهی در رابطه اشتباهی رخ می دهد که به منظور جلوگیری از بارداری ناخواسته باید راهی وجود داشته باشد. به این راه جلوگیری اورژانسی می گویند.این روش برای جلوگیری از بارداری پس از برقراری رابطه جنسی بدون داشتن روش پیشگیری و یا نقص غیرقابل پیش بینی در روش مورد استفاده (مانند پاره شدن کاندوم حین مقاربت) مناسب است. اکثرا برای این منظور از قرص های جلوگیری از بارداری به نحو خاصی استفاده می شود. بنابراین بعضی این روش را "قرص روز بعد" نیز می نامند.

قرص روز بعد
این قرص ها که هورمونی هستند در هر زمان در طی 72 ساعت پس از برقراری رابطه جنسی قابل استفاده هستند.

جلوگیری از بارداری اورژانس برای چه کسانی مناسب است ؟
این روش هیچگاه به عنوان روش دائمی پیشگیری از بارداری توصیه نمیشود بلکه تنها در شرایط اورژانس کاربرد دارد مانند زمانی که در حین رابطة جنسی کاندوم پاره شود و یا از آلت بیرون کشیده شود، زمانی که دیافراگم از محل مناسب خود خارج شود، زمانیکه زنی فراموش کند که قرصهای ضد بارداری را برای 2 روز متوالی مصرف نماید. همچنین در مواردی که فردی به زور به رابطه جنسی بدون روش پیشگیری مناسب مجبور شود نیز کاربرد دارد. درصورتیکه زنی میداند که باردار شده است نباید از قرص استفاده نماید. در برخی از بیماریها نیز نباید از این روش استفاده کرد که مشورت با پزشک قبل از مصرف کمک کننده است.

چگونه می توان این قرص ها را تهیه کرد ؟
در اکثر موارد پزشکان این قرص ها را تجویز می کنند. بسیاری از درمانگاه ها و مرکز بهداشتی نیز این قرص ها را در اختیار قرار می دهند. شما میبایستی "در اسرع وقت" پس از انجام رابطه ی جنسی بدون داشتن روش جلوگیری از بارداری مطمئن به پزشک یا این مراکز مراجعه نمایید چرا که هر چه سریع تر از این روش استفاده کنید احتمال بارداری کمتر است.اگر قرص ها را درست استفاده کرده باشید، به احتمال زیاد بعد از یک روز دچار عوارض جانبی شده اید: تهوع ، استفراغ، سردرد، سرگیجه، دل درد، لکه بینی، انقباض عضلات، حساسیت و درد پستان ها و…خیلی هم نگران نشوید. رایج ترین عارضه تهوع است که معمولاً پس از ۲۴ رفع می شود. اگر تهوع و استفراغ خیلی اذیتتان کرد، تزریق یک آمپول ب ۶ عضلانی کمک می کند


آدرس مطب : اصفهان ، توحید میانی ، جنب پارکینگ طبقاتی
تلفن : 36288896 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :